Народні депутати розглядають можливість вручення повісток військовозобов'язаним до месенджерів у Viber та Telegram.

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки України Федір Веніславський під час телемарафону розповів, що до початку війни базу мобільних номерів чоловіків призовного віку майже повністю сформовано. Тому "технічні можливості дозволяють надіслати повістку онлайн" і цілком можливо відправляти повістки у Viber та Telegram.

мобільний телефон

За словами Венеславського, зараз народні депутати розглядають можливість усунення бюрократичних проблем, пов'язаних із цим питанням.

За словами нардепа, є певні проблеми з мобілізацією, тому що дуже багато внутрішньо переміщених осіб, серед яких багато чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані, але оскільки вони знаходяться не за місцем реєстрації, то не всі стали на військовий облік за місцем фактичного проживання.

Популярні новини зараз

Відправка на фронт мобілізованих: для українців зробили важливе оголошення

Нові правила для водіїв з 1 червня: що потрібно знати

Тепер місяцями голодувати? З карток "Ощадбанку" зникають по 25 тисяч гривень

"ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня

Показати ще

Повістка, мобілізація, кадр з відео

Відомо, що за неявку до ТЦК (раніше військкомату), після належного отримання повістки в Україні кваліфікують як ухилення від мобілізації. Відповідальність за це кримінальна згідно з статтею 336 Кримінального кодексу, а саме позбавлення волі від 3 до 5 років.

Цікаво, що на початку війни було прийнято закон про "броню" від мобілізації народних депутатів, тому всі ініціативи від народних обранців українцями сприймаються з огляду на цей факт.

Оновлено:

Після випуску новини, Федір Венеславський виступив з поясненням. Він зауважив, що говорити про те, що це проєкт закону - зарано.

Відтак, повістки в месенджерах скасовуються: ще немає проєкту закону для такої ідеї.

Говорити про те що це вже є проєкт – ще передчасно. - заявив Венеславський

Нагадаємо, ми писали, що воїни ЗСУ ліквідували Шойгу: нажаль, є нюанс.

Як повідомляв "Знай.ua" екоактивістка, яка виїхала до Європи, звинуватила ЗСУ за "срачі" в окопах.

Також "Знай.ua" інформував, зобов'язати носити військово облікові документи ніхто не змусить, адвокат прокоментував рішення голови Черновицької ВА.