Субсидії допомагають зменшити витрати на комунальні послуги, опалення дровами, а з 2025 року – ще й оренду житла для ВПО.
"Телеграф" розповідає основне про ці три види субсидії.
Житлова субсидія
Виплати на оплату комунальних послуг тривають протягом опалювального сезону до 30 квітня. Для тих, хто подає документи у лютому, враховуватимуться доходи за 3-й і 4-й квартали 2024 року, а для пенсіонерів – пенсія за грудень. Важливо правильно заповнити всі дані про мешканців домогосподарства.
Субсидія на оренду для ВПО
З 29 січня запущено експериментальну програму субсидій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які витрачають понад 20% доходу на оренду житла. Отримати виплати можна лише за умови, що ВПО не отримує допомогу на проживання.
Якщо було 4000 грн, то стане 4800: пенсіонерам можуть дати непогану надбавку
Рахунок йде на дні: обленерго звернулися до споживачів з важливою вимогою
Абоненти можуть захиститися від подорожчання зв'язку: Lifecell показав "лазівку"
Увага - на "тіло" виплат: в Україну йде масштабна індексація пенсій, як зміняться суми
Орендодавці, які не беруть участі в програмі "Прихисток", можуть отримати податкову компенсацію. Важливим фактором при розгляді заявки є наявність дорогих покупок, депозитів, купівлі валюти на понад 100 тисяч грн або заборгованості за аліментами. При цьому враховуються лише останні три місяці.
Субсидія на пічне паливо
Ті, хто отримав субсидію на тверде паливо у 2024 році, повинні повторно подати заяву та декларацію до Пенсійного фонду у 2025 році. Субсидія призначається раз на рік, а дохід розраховується за весь попередній рік.
Розмір виплати визначається як різниця між вартістю двох тонн палива (мінімальна норма) та обов’язковим платежем домогосподарства. У 2025 році встановлена гранична ціна на паливо – 4 187,97 грн за тонну.
Раніше ми писали про те, що субсидію зменшать на 20%: у кого і чому можуть забрати частину допомоги
Крім того, Знай.ua повідомляв, які дрова українцям дозволено брати у лісі безкоштовно: поради, щоб не платити штраф
Також наш портал інформував, пенсії та соцвиплати у спадок: як передати свої заощадження близьким