Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які стежать за тим, куди йдуть податки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що фахівець у сфері енергетики та консультант із комунальних питань Олег Попенко жорстко розкритикував встановлення сонячних панелей у Києві.

Про це стало відомо завдяки новій публікації Олега Попенка в його Telegram-каналі.

Сонячні панелі. Фото: скрін youtube

Так, у Києві на даху 16-поверхового будинку на Святошино реалізується проект із встановлення сонячних електростанцій (СЕС) загальною вартістю 2,8 млн. гривень. Однак Попенко розкритикував економічну доцільність цього проєкту.

Публікація Олега Попенка, скріншот: Telegram

Популярні новини зараз

Абоненти можуть захиститися від подорожчання зв'язку: Lifecell показав "лазівку"

Українці з мінімальним стажем можуть отримувати високі пенсії: названо головну умову

Бронювання не буде: хто втратить відстрочку від мобілізації після 28 лютого

Пенсія зросте щонайменше на третину: кому з українців встановлять щедру доплату у 2025 році

Показати ще

За його словами, проект поділено на дві черги. У рамках першої черги, яка вже реалізована, встановлено 30 сонячних панелей потужністю 13 кВт, інвертор на 12 кВт та акумулятор ємністю 15 кВт.

При цьому вартість першого етапу склала 1,2 млн. гривень. Додатково на пасажирський ліфт встановлений частотний перетворювач для підключення до акумулятора, а також насос для холодного водопостачання, що забезпечує подачу води на верхні поверхи при відключенні електроенергії.

Друга черга проекту, запланована до реалізації до кінця 2025 року, передбачає встановлення ще 15 сонячних панелей потужністю 7 кВт, гібридного інвертора на 12 кВт та акумуляторної батареї на 30 кВт. Вартість другого етапу оцінюється в 1,6 млн. гривень.

Сонячні панелі / фото: скріншот Youtube

"Генерація на рік від СЕС виходить у середньому 20 тис. кВт або в грошах 86 тисяч грн. Це 50% від витрат нашого будинку на рік на активну електроенергію загальнобудинкових потреб", - зазначив Попенко, наголосивши, що термін окупності проекту становить 32,5 року.

Він також звернув увагу на те, що за рішенням загальних зборів мешканці зібрали 436 тис. грн, що становить 15% загальної вартості проекту. Решта фінансування забезпечується за рахунок різних державних програм, включаючи "Зелений дім" Фонду енергоефективності, Револьверний фонд, міський конкурс 30/70 та компенсації від СРДА на придбання альтернативних джерел енергії.

Нагадаємо, олія по 72 гривні за літр: варто запасатися, щоб не залишитися без стратегічного продукту незабаром.

Раніше повідомлялося, борщ будемо їсти лише на свята: на українців очікує підвищення цін на овочі та крупи.

Також, ціни на сир та ковбасу: прості бутерброди для українців стануть розкішшю.