Священик Михайло Дудко розповів, як правильно дотримуватись Різдвяного посту, і чому котлети із сої – не вихід.
На думку священика, обмеження їжі в Різдвяний піст – не більше, ніж частина тих зусиль, які вимагаються від віруючих.
Різдвяний пост триває 40 днів, починається 28 листопада та закінчується 7 січня. Однак він не такий суворий, як Великий піст.
Але яким би піст не було, вживати страви з м'яса, птиці, яєць, молока, сиру, сиру в цей період не можна. Можна рибу, але не завжди.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
"Але ж піст не дієта. Без прилучення до традицій, що складалися століттями, церковним, без молитви стриманість важко, так, мабуть, і безглуздо. Адже буває, що, позбавляючи себе скоромного, людина стає дратівливою, починає ненавидіти ближнього свого - така велика над ним влада звички до їжі земної, якщо не отримує він замість їжі духовної.Таким "постникам" один подвижник радив: "Їжте все, тільки людей не їжте" , - нагадав священик.
Він радить більше молитися, щоб піст пройшов легше і душа витерпіла випробування плоті.
За монастирськими правилами, рибу на Різдвяний піст можна вживати тільки по суботах, неділях та у великі свята, а рослинна олія – по вівторках, четвергах, суботах та неділях.
Але для мирян, особливо зайнятих на важких роботах, є м'якіші правила. Наприклад, вино вважається більш пісним продуктом, ніж олія, але Дудко рекомендує краще вжити останнє, ніж алкогольний напій. Рибу, за його словами, можна їсти будь-якого дня, крім середи та п'ятниці. Урізноманітнити пісне меню допоможуть овочі, фрукти, гриби, каші.
"Сьогодні, щоправда, деякі намагаються тугу по скоромному заглушити продуктами з сої: котлетами, фаршами, фрикадельками зі смаком м'яса чи птиці. Але в цьому явно видно лукавство: плоть просить м'ясного смаку – ми їй потураємо. Зваріть квасолю чи сочевицю – анітрохи не гірше. ", - додає священнослужитель.
Нагадаємо про Різдвяний піст 2022/23: коли починається, яких правил варто дотримуватись і що заборонено.
Раніше ми повідомляли, що Миколая 6 грудня, Різдво 25 грудня, а Водохреща 6 січня: українці голосують за новий календар православних свят.