Калина здавна вважалася джерелом корисних вітамінів та мінералів. Наші бабусі збирали ягоди і зберігали їх або робили цілюще варення з ягід.
Що ж буде, якщо регулярно включати до раціону ягоди калини?
Кущ калини вважається корисним від кори до ягід. У народній медицині їй приділяється велика увага не дарма. Вона містить багато вітаміну С. Також у ній містяться життєво важливі мікроелементи: залізо, йод, фосфор тощо.
Сама ягода має гіркуватий смак, багато хто її не любить, але вживати її потрібно. Додавати в чай із медом, наприклад, і вже не буде так неприємно.
Замість пенсії – ще п’ять років роботи: українських жінок позбавляють заслуженого відпочинку
Пенсіонерам виплатять надбавки: скільки отримають у квітні
Ваші дані можуть стати причиною проблем із газом: як не потрапити у пастку з Нафтогазом
Пенсіонерам виплатять майже 3,5 тисячі допомоги: хто та як може отримати
При застуді дуже добре допомагає мед із калиною. Також його використовують і при серцевих захворюваннях, гіпертонії, хворобах печінки.
Соком калини можна відбілити шкіри, наприклад, від ластовиння.
Калина як заспокійливий засіб приймається наступним чином: столову ложку ягід заваріть у 200 мл окропу. Випивати по половині склянки двічі на день.
Якщо у вас дефіцит вітамінів, свіжа калина виправить цю справу. З неї можна зробити морс: видавити сік ягід, знадобиться 100 мл. Розбавте його літром води, можна додати цукор. На 3 години залиште наполягати і приймайте охолодженим.
Нагадаємо, ніколи не робіть цього з шипшиною , якщо не хочете залишитися без вітамінів: чим корисний напій з ягід .
Раніше ми повідомляли, що звичайний імбирний чай допоможе уникнути піску у нирках: елементарний рецепт, який подарує здоров'я .
Також, спробуйте щодня з'їдати 40 г кедрових горіхів і ви здивуєтеся: яку цінність має цей продукт .