Несплата аліментів в Україні є серйозним порушенням, яке може призвести до великих санкцій для боржників.

Батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до їх повноліття, і це може відбуватися як добровільно, так і через судовий наказ. Якщо батьки ухиляються від сплати, їх чекають різні покарання, включаючи стягнення на майно, штрафи, тимчасові обмеження, адміністративну та навіть кримінальну відповідальність.

Гроші. Фото: Youtube

Про це РБК-Україна дізналося у адвокатки Адвокатського об’єднання "Діксі Лекс" Яни Северин. Якщо борг перевищує 3 місяці, можуть накласти стягнення на майно боржника, а якщо заборгованість більше чотирьох місяців, можуть обмежити виїзд за кордон та право керувати транспортними засобами.

Для боржників, які не сплачують аліменти більше 1 року, передбачено накладення штрафу у розмірі 20% від суми заборгованості, а якщо борг затягнеться на три роки, штраф зросте до 50%. У випадку заборгованості понад шість місяців, боржнику можуть призначити суспільно корисні роботи.

Популярні новини зараз

У пенсіонерів заберуть 3 місяці виплат: про що варто знати

Дадуть по 7500 грн на кожного малюка: родинам з дітьми почали виплачувати нову грошову допомогу

Нова фінансова допомога для ВПО: хто та скільки може отримати

Українцям обіцяють 40 тисяч гривень допомоги: коли і кому почнуть платити

Показати ще

Особливо суворо закон ставиться до злісних ухилянтів, які намагаються сховати свої доходи або змінити місце проживання, аби уникнути сплати. Це може призвести до кримінальної відповідальності.

Гроші, фото Уніан

Однак є певні виключення, коли деякі санкції не застосовуються, наприклад, тимчасове обмеження у праві керувати транспортними засобами не буде накладене, якщо це позбавить боржника основного джерела доходу. У разі складних обставин боржники можуть звертатися до суду для відстрочки чи розстрочки виплат.

Нагадаємо, умови призначення виплат та вимоги до стажу: про що треба подбати до виходу на пенсію

Раніше ми писали про те, що українцям компенсуватимуть покупку продуктів: хто потрапив до списку "обраних"

Крім того, Знай.ua повідомляв, мінус один головний біль: декому з українців призначають додаткові субсидії, кому пощастило