Українська журналістка Світлана Рябова, яка нещодавно переїхала до Фінляндії, поділилася тим, як місцеві сприймають українців. Незважаючи на потужну підтримку України в країні, ставлення до українців, за словами Рябової, часто буває не таким позитивним, як хотілося б.

Насамперед, у фінів склався стереотип, що українці – це люди без вищої освіти, інакше "тупі", які працюють на низькокваліфікованих посадах на кшталт прибирання, будівництва чи сільського господарства.

Українські біженці / фото: Х

Рябова у Facebook пояснює, що ця думка частково пов'язана з тим, що до війни багато українців справді працювали в цих сферах, проте не всі вони були позбавлені освіти.

У 2018 році зарплата у Фінляндії за роботу, наприклад, на прибиранні, могла становити 1,5 тисячі євро, що значно вище за середню зарплату в Україні.

Популярні новини зараз

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в'язниця

Всього 10 днів на оформлення: українці можуть отримати нову грошову допомогу

Спокійно няньчити онуків не вийде: пенсіонери можуть потрапити під мобілізацію

Польща депортує тисячі українців: біженцям встановили нові вимоги для проживання

Показати ще

"Пам'ятаю, як у Фінляндії, у перший рік Великої війни, я була на зустрічі з представницею інтеграційної школи. Там було близько 30 українців, і вона запитала, скільки людей мають вищу освіту. Підняли руки всі. деяких було по дві вищі освіти. Фінка була у розпачі, адже готувала доповідь іншої аудиторії".

Українські біженці у Фінляндії / фото: TransferGo

У деяких випадках, за словами Світлани, фіни не очікують від українців навіть самого базового рівня знань та підготовки:

"Моя знайома записалася на мовні курси. І через кілька уроків вчителька у приватній бесіді їй зізналася, що вражена рівнем українських учнів, бо морально готувалася до того, що більшість українців взагалі не вміють писати".

Крім того, Світлана стикалася із ситуаціями, коли їй ставили питання, які вказували на недооцінку українців. Наприклад, HR-менеджер у фінській компанії здивувалася, що вона скаржиться на буллінг, припустивши, що українка не може адекватно сприймати фінську реальність:

"Вона мала в поданні певний портрет українця, який не може адекватно сприймати фінську реальність і не була готова почути про те, що багато компаній в Україні працюють за міжнародними стандартами".

Українські біженці в Європі

Рябова запитує, чому фіни так спотворено сприймають українців, адже Україна це велика європейська країна з багатою культурою. Вона вважає, що спотворене сприйняття України частково пов'язане із пропагандою та стереотипами, які посилюються і самими українцями, адже багато хто продовжує вірити в ці міфи.

Українці, за її словами, переїжджаючи за кордон, привносять із собою "совкові" звички, такі як корупція, нелегальний бізнес та неповажне ставлення до правил:

"У ЄС також є корупція, тут існують злочинні угруповання, банди та мафії, расизм, кумівство тощо. Але чому загальний портрет нашої країни та українців викривлений".

Коментар під дописом Світлани / фото: скриншот Facebook

Коментар під дописом Світлани / фото: скриншот Facebook

Нагадаємо, грузинська журналістка з ТОП-100 найвпливовіших жінок світу в 31 рік дізналася, що вона – прийомна, а батько був у друзях на Facebook

Раніше ми писали про те, що росія розпочала гібридну війну з Європою, щоб зупинити допомогу Україні: експерти розкрили план Кремля

Крім того, Знай.ua повідомляв, мігрант підпалив жінку в метро Нью-Йорка: вона згоріла живцем, стоячи у вагоні, копи просто пройшли повз