Ціни на продукти в Україні продовжують зростати, і особливо це стосується продуктів "борщового набору", таких як морква, картопля та інші овочі.
Причиною цього є неврожай 2024 року, що стався через аномальні погодні умови, зокрема спеки. Оскільки в Україні зібрали значно менше зернових і картоплі, ринок овочів зазнав дефіциту, що спричинило подорожчання. Про це в етері "Громадського радіо" розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
Олег Пендзин, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу, пояснив, що в результаті поганого врожаю Україна все частіше імпортує овочі, і ціни на імпортні продукти виявляються нижчими за вітчизняні.
Ситуація ще ускладнюється тим, що ціни на овочі, зокрема моркву, продовжують рости і будуть зростати до травня 2025 року, поки не надійдуть овочі нового врожаю.
До 30 квітня: українців попередили про новий тариф не електрику
Тепер знайдуть усюди: правила вручення повісток змінили на користь ТЦК
Українцям виплатять нову зимову допомогу: перелік розширено - хто отримає гроші
Скасували географію 10 класу, але додали новий предмет 8 та 9: у школах запровадять новий урок
Держава може впливати на ціни лише через регулювання торгових надбавок, обмежуючи їх до 10%, що допоможе убезпечити населення від спекуляцій.
Однак Пендзин зауважує, що обмеження цін на продукцію може призвести до зниження обсягів виробництва, оскільки високі витрати на виробництво не дозволяють продавати продукцію за зниженими цінами без збитків для виробників.
Крім того, Знай.ua повідомляв, кіло каші – всього 50 грн, можна ліпити суші: супермаркети оновили цінники рису, манки та вермішелі
Також наш портал інформував, кіло "солодкого життя" продають по 39 грн: супермаркети змінили цінники цукру, солі та борошна
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що до України завезли небезпечні фрукти: що варто перевірити