У липні 2023 року споживча інфляція у річному обчисленні й надалі уповільнювалася – до 11,3% із 12,8% у червні. Водночас уповільнилося зростання цін на низку продуктів. На що сподіватись українцям далі, повідомляє Національний банк.
Завдяки розширенню пропозиції в Україні пригальмував зростання цін на курячі яйця та овочі. Водночас спостерігалося зниження цін на борошно та крупи. Також повільнішими темпами подорожчала олія, при тому, що зовнішні ціни зростали.
У Нацбанку наголошують, що знизилися темпи зростання цін і на молочну продукцію. Це зумовлено зменшенням світових цін, і навіть стриманим попитом у країні. Рибні продукти, шоколад, кава, соки, сухофрукти, безалкогольні напої та прянощі - також зменшили темпи подорожчання.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Втім, не все так оптимістично. Наприклад, м'ясо та фрукти дорожчали у липні швидшими темпами.
Що буде з цінами далі?
У Нацбанку очікують, що споживча інфляція продовжить сповільнюватися, а отже надалі стрімкого зростання цін на продукти не повинно бути.
"Інфляція і надалі уповільнюватиметься, водночас загроза посилення інфляційного тиску зберігається насамперед через високі ризики безпеки, а також руйнування, пов'язані з війною", - прогнозує НБУ.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, в Україні прогнозують зростання цін на продукти через європейські норми: що чекає на споживачів.
Також наш портал інформував, ціни злетіли до 120 гривень: українцям показали вартість абрикосів у супермаркетах та назвали причину подорожчання.
Крім того, ми писали, доведеться полюбити чай: супермаркети "порадували" поціновувачів кави.