21 листопада 2022 року православні віруючі вітають усіх людей з ім'ям Михайло. Ця святкова подія сягає глибоко корінням у давні часи.
Інші назви свята: "Михайло", "Михайло Грязник", "Михайлівські відлиги", "Михайлівські грязі", "Дворовий".
Михайлів день вважався веселим та ситним святом, оскільки до цього дня в селянських господарствах хліба ще було багато, а основні роботи в полі вже закінчено. У багатьох слов'янських традиціях день пов'язувався із початком зими.
Значення урочистостей — закінчення весільного сезону та початок зимового періоду. За давньою традицією віруючі задовольняють дворового, а також намагаються їсти якнайбільше, адже скоро Різдвяний піст.
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Вважається, що архангел Михайло заступається нужденним. Тому потрібно допомагати жебракам та знедоленим у міру своїх можливостей. Також треба піти до церкви і поставити свічку за здоров'я живих та упокій померлих. Відслужіть молебень про одужання та порятунок від бід, про збереження держави та про зміцнення сил.
Не можна сьогодні важко працювати, але якщо робите це ви не з власної волі чи заради доброї справи, то можна й попрацювати. А от якщо зробите це заради корисливої мети, то будете покарані.
Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотно, то весна буде холодною. Усі танцювали, сміялися, співали, веселилися, влаштовували пишні застілля з м'ясом, медом, пирогами, пивом та вином. Перша страва для господаря будинку – свинячий або яловичий холодець. Потім треба пригостити поважного гостя. Його садять під іконою святого Михаїла у червоному кутку. Дітям можна приготувати фрукти із медом. Тоді вони будуть щасливими та здоровими.
Дівчатам, які ще не вийшли заміж, треба піти в храм і помолитися біля ікони святого Михайла. Принесіть ще пиріг із борошна, яке купили будь-якого жіночого дня. Приготувати його потрібно самій.
Що не можна робити 21 листопада
За народними повір'ями у цей день не можна сваритися та підвищувати голос, а навпаки треба пробачати та вибачатися. Також заборонено важко працювати, особливо заради зиску. Але якщо справа добра, то заборона знімається. Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотні сніданки, то в цей день буде спекотно. Але щоб вони справдилися, не можна їх нікому розповідати.
Нагадаємо про Різдвяний піст 2022/23: коли починається, яких правил варто дотримуватись і що заборонено.
Раніше ми повідомляли, що Миколая 6 грудня, Різдво 25 грудня, а Хрещення 6 січня: українці голосують за новий календар православних свят.