Городників застерегли від неправильного утеплення винограду восени. Виявляється, категорично не можна цього робити одразу після збору урожаю.
Садівникам радять наступне: якщо ви вже зібрали врожай із гібридного винограду, не поспішайте його утеплювати. Натомість потрібно дочекатися оптимальної температури та почати з підготовки лози.
Передусім лозу треба обрізати, а потім обробити мідним купоросом. Далі полити й ретельно удобрити. Фахівці радять, що укриття винограду на зимовий період необхідно робити при температурі повітря від -5 градусів до -8. Це робиться для того, аби лоза зміцнилася та підготувалася до холодів.
Саме тому краще дочекатися перших приморозків, а через декілька днів варто починати укриття. Враховуючи усі ці нюанси, оптимальним часом для цих робіт вважається середина листопаду.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Однак за умови, якщо в першій половині місяця ще не морозило. Пояснюється це тим, що коріння рослини менш стійке до заморозків, аніж лоза. Як пояснюють досвідчені садівники, для коріння небезпечна навіть температура -7 градусів, якщо нема снігу.
Саме з цієї причини вкривати треба саме коріння.. Однак брати ґрунт необхідно не поруч із кущами, а на відстані від них близько 1-2 метрів. Використовуйте для укриття ковдри, мішки, старий верхній одяг. Також після цього шару застеліть прозору плівку, яка пропускатиме світло.
Нагадаємо, як ніколи не можна зберігати гарбузи: втратите урожай і залиштеся без запасів
Як повідомляв "Знай.ua", понад 42 гривні за долар: новини про "ядерку" потягнули курс валют вгору, де межа
Також "Знай.ua" писав, чому чорнобривці потрібно закопувати на городі восени: порада на вагу золота