У майбутньому опалювальному сезоні кілька областей залишаться без тепла, оскільки там вражені ключові енергетичні об'єкти, то ж їхній стан не дозволить здійснювати теплопостачання.
Про це раніше повідомляли міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, а також цю тему підіймали низка експертів.
Зазначається, що найскладнішою ситуація буде в Херсонській та Запорізькій областях. Крім того, у зону ризику віднесли й Миколаївську, Донецьку, Луганську, Харківську області, а також частково - Чернігівську та Полтавську.
Згідно з даними Міністерства інфраструктури, мова йде про 316 котелень. Зокрема, 304 з них пошкоджено та 12 зруйновано. Крім того йдеться про 10 ТЕЦ, з якиз 6 пошкоджено та 4 зруйновано і 1 ТЕС.
Що буде із землею та квартирами громадян за новим законом: критики та юристи хапаються за голову
Пенсіонерам виплатять надбавки: скільки отримають у квітні
Ваші дані можуть стати причиною проблем із газом: як не потрапити у пастку з Нафтогазом
Зайва вага може стати на заваді мобілізації: в яких випадках не беруть до армії
"На цей момент відновлено 156 котелень, які знаходяться на більш безпечних територіях. Для ремонту інших заготовлено всі необхідні матеріали. Більшість робіт — лагодити дахи та вікна", - повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Він пояснив, що є ключові об’єкти, стан пошкоджень яких не дозволяє здійснювати теплопостачання. Це, зокрема, Кременчуцька, Чернігівська та Охтирська ТЕЦ.
Сумніви з приводу того, чи вдасться до початку опалювального сезону відновити все висловив експерт з питань, директор спеціальних проєктів НТЦ "Псіхєя" Геннадій Рябцев. Очевидно, що саме з цих причин уряд рекомендує жителями тимчасово окупованих та прифронтових територій евакуюватися.
"Суттєвих руйнувань зазнали газові об’єкти у багатьох регіонах, а насамперед — в лівобережній Україні. До початку опалювального сезону відновити роботу великих ТЕС та ТЕЦ, зокрема тієї ж Чернігівської ТЕЦ, навряд є можливим з огляду на ресурси, які на це виділяються, та час, що залишився до початку опалювального сезону", - зазначив він.
Нагадаємо, вчетверо дорожче, ніж торік: популярний продукт приголомшив новою ціною
Як повідомляв "Знай.ua", відбивним та котлетам не місце у меню: ціни на свинину ще більше спустошать гаманці українців
Також "Знай.ua" писав, восени подорожчає низка популярних товарів: чи варто запасатися продуктами вже зараз