Згідно з законодавством України певні категорії громадян можуть не сплачувати за комунальні послуги, якщо на те є підстави.
На гарячій лінії уряду повідомили, що тим, хто був відсутній вдома понад 30 днів, варто звернутися з відповідною довідкою до постачальника комунальної послуги.
"Це норма закону, яка вже давно існує. Це не нововведення. Передбачено у ч. 1 ст. 7 Закону "Про житлово-комунальні послуги", – зазначили в уряді.
Зазначається, що ті українці, в кого є лічильник, зобов'язані щомісяця подавати покази. У випадку, якщо покази цього місяця відповідають показам минулого, то борг не нараховуватимуть. Водночас слід пам'ятати, що така норма закону не стосується опалення, плати за утримання будинку та прибудинкової території.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Крім того, у випадку, якщо підприємство не надає послуги, суми у платіжках можуть перерахувати. Для прикладу, якщо компанія на кілька тижнів припинила прибирати в під'їздах, громадяни можуть скласти скаргу за участю кількох сусідів. Для цього необхідно вказати комунальну послугу, яка не виконується в повному обсязі, та надіслати виконавцю письмову скаргу.
Згідно з чинним законодавством виконавець зобов'язаний її вивчити й провести перерахунок. Якщо перерахунку немає, можна вимагати перерахунку через суд.
Нагадаємо, молочні продукти стають все дорожчими: за якою ціною зараз продають масло, молоко, сир і кефір
Як повідомляв "Знай.ua", чи буде дефіцит солі в Україні: все вирішать наступні 6 місяців
Також "Знай.ua" писав, приготувати котлети чи запекти курочку стало дорожче: як зросли ціни на м'ясо птиці у серпні