Львівські розробники створили мобільний додаток, який дає можливість здійснити віртуальну 3D-подорож об’єктами культурної та архітектурної спадщини України. Тепер визначні місця України можна відвідати, не виходячи зі свого будинку. Подробиці дізнавалися журналісти програми «Джедаі» на каналі 2+2.

Відео можна переглянути за посиланням.

Карантинні обмеження підштовхнули львівських винахідників компанії SKEIRON на розробку і створення мобільного додатку, в межах якого вони оцифрували музеї, церкви, історичні пам’ятки України. Програма сканує і розробляє 3D-моделі архітектурних об’єктів до найдрібніших деталей.

Фото, Джедаї

«На нашу думку, цей проєкт є дуже актуальним через введення карантинних обмежень. Не у всіх людей є змога відвідувати музеї, а наша розробка подарувала їм таку можливість», — коментує розробник Володимир Заяць.

Популярні новини зараз

"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

Винахідники «оживили» важливі будівлі 24 областей, а також Криму. Обирали ті об’єкти, які найяскравіше передають і символізують історію конкретного регіону, наприклад, на Закарпатті — замок Паланок, в Криму — «Ластівчине гніздо».

Фото, Джедаї

Здійснюється оцифрування за допомогою фотографій з інтернету, даних з дронів та 3D-сканера, який спеціально замовили в Америці. Пристрій сканує з міліметровою точністю.

Запустити проєкт можна, встановивши додаток на свій смартфон і маючи спеціальний комплект листівок. Навівши камеру телефона на листівку, користувач побачить пам’ятку, яка перетвориться в тривимірну модель.

Фото, Джедаї

У планах розробників — масштабувати і створювати соціальні проєкти, збільшувати кількість відсканованих пам’яток, а також популяризувати нашу архітектурну спадщину в межах країни і за кордоном.

Раніше повідомляли, у Мукачеві вакцинацію перетворили на лотерею: автомобіль, велосипеди та самокати за щеплення.