Старшому льотчикові вертолітної ланки капітану Олександру Буніну нещодавно виповнилось 30 – він ровесник Незалежності.
Майже всі в родині служивці, тому вибір професії для Олександра був очевидним. Після школи хлопець упевнено подав документи до ХУПСу. Коли ж уперше підняв у небо багатотонну машину, зрозумів, що не помилився.
За рік після випуску, у 2013 році став командиром вертольота та полетів у свою першу миротворчу місію в Конго. Тоді йому здалось, что він потрапив на справжню війну. Ротація виявилась дуже важкою — з обстрілами табору, непростими бойовими завданнями . Польоти в умовах високих температур, розрідженого повітря, небезпечних гір уже не здавалися такими романтичними, як раніше.
Повернувшись з Африки, льотчик і двох тижнів не відпочив, як почав маневрувати у пекельному небі України, у перший же день ротації збили вертоліт його товаришів, а під час наступної миротворчої місії вже він потрапив під прицільний вогонь терористів, дивом врятувавши техніку та екіпаж.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Звісно, мати із сестрою плакали, благали нікуди не їхати, адже на той момент уже збили кілька "двадцятьчетвірок", чотири "вісімки". Батько ж по-військовому стримано тиснув руку і просив берегтись.
"Літав поряд з досвідченими старшими офіцерами. Та війна настільки всіх зрівняла, що на зірки не звертали уваги. Кожен показував без перебільшення вищий пілотаж і працював на межі можливостей. Нормою стали сім-вісім годин на добу в повітрі. Літав на "двадцятьчетвірці", здебільшого — на прикриття Мі-8, також були розвідувальні вильоти. Недаремно ж кажуть, що льотні інструкції написані кров’ю. На Донбасі вертоліт могли "зняти" з будь-якого вікна. Саме тому постійно змінювали маршрути польотів, маневрували", - з тремтінням в голосі сказав Олександр
Починаючи з 2016-го, Олександр почав літати в зону АТО/ООС як командир. А ліку ротацій на Донеччину-Луганщину давно збився.
У 2019-му, коли офіцер полетів у другу миротворчу місію, вже міг похвалитись чималим досвідом.
"В авіації не до емоцій — або ти, або тебе. Батько хоч і на пенсії, та ось це його "Не лізь куди не треба" рятувало не раз, а батьківське "Пишаюсь!" вартує значно більше за всі отримані за роки служби нагороди", - поділився льотчик.
Нагадаємо, що в небо підняли авіацію заради Зеленського: винищувачі і вертольоти кружляють над містом.
Як повідомляв Знай.ua, український пілот перетворився на вождя племені ірокезів: зміг вижити і одружився.
Також портал Знай.ua писав, що Володимир Зеленський заявив про будівництво українського військового корабля: з'явилися конкретні терміни.