Кажуть, що хоспіс - це як вокзал, куди приїжджають, щоб сісти на останній вагон у житті. Однак, це зовсім не так. Репортаж зі Львівського хоспісу.
Про це відомо завдяки матеріалу видання Дело.
Як виявилося, тут люди в сотні разів більше радіють життю, а звертають увагу навіть на найдрібніші дрібниці. Люди інакше цінують щастя.
Львів став першим містом в Україні, де в 1997 році відкрили лікарню Хоспіс на 30 ліжок, і раніше тут розташовувалася дитяча лікарня. Зараз там проживає 25 осіб. 90% хворих не ходять, і тільки кілька пацієнтів можуть нормально існувати.
У хоспісі безнадійних хворих рятують від болю, доглядають за тими, кого хвороба прикувала до ліжка.
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Проживання там безкоштовне, і щоб туди потрапити, потрібно лише звернутися до сімейного лікаря, який створює електронний напрямок, і визначає, в який хоспіс направити.
Головний лікар Москвяк Євген Йосипович говорить про те, що потрібно після звернення почекати кілька днів. Держава виділяє на один випадок 13196 гривень, цього вистачає як на харчування, так і на медикаменти.
Годують пацієнтів у закладі чотири рази на день, і персонал готує все самостійно.
До слова, бували випадки, коли людей знаходили біля входу в хоспіс, їх кинули просто на сходах, дали паспорт в руки і втекли. Такі там живуть до самої смерті.
Вікових обмежень теж немає. Бували неодноразово молоді хлопці, зараз там лікується 40-річний чоловік з онкологією.
Планово хворих купають щотижня, завозять на спеціальному кріслі і миють під душем, для цього є графік. Вечірній і ранковий туалет відбувається в палаті.
До слова, в закладі немає кімнати, де вони всі разом могли б зібратися, доводиться спілкуватися в коридорах, палатах, або ж на вулиці. Бували випадки, коли люди знаходили собі друзів, і просили поселити їх разом.
Всього в країні понад 320 тисяч осіб, які потребують паліативної допомоги.
Паліативні хворі-пацієнти різного віку, які страждають злоякісними новоутвореннями в III-IV стадії захворювання, ВІЛ-інфекцією / СНІД і т.д., не можуть бути вилікувані сучасними і доступними методами і засобами, і супроводжуються вираженими больовими симптомами, важкими розладами життєдіяльності, потребують кваліфікованої медичної допомоги, догляду, психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки в термінальній стадії захворювання.
Нагадаємо, раніше У Львові затопило центр, а вітер зніс дерева: негода повернулася в Україну з новою силою
Як повідомляє портал Знай.uа Потоп в окупованому Криму поставив хрест на курортному сезоні: від пляжів нічого не залишилося
Також Знай.uа писав, що У затопленому Криму рятувальники супроводжують човни вплав: "Бойові Дельфіни"