Зовсім скоро почнеться сезон малини, і багато дачники почали готуватися до збору врожаю. Однак, буває так, що різні хвороби кущів все псують, і на місці ягід нічого немає.
Як розпізнати проблему, і які є методи боротьби з ними.
Це той кущ, який, ймовірно, росте на кожному садовій ділянці. Висаджуючи цю культуру, всі чекають великого врожаю, який буде радувати десятки років.
Однак, так відбувається не завжди, і як виявилося, у малини також є властивість хворіти.
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Карбонатний хлороз, кучерявість, мозаїка, дідімелла, сіра гниль — чого тільки не зустрінеш в малиннику. Необхідно вміти відразу розпізнати проблему, адже існують різні методики її вирішення.
Карбонатний хлороз - виникає через те, що вид Пошти утримує залізо в тій формі, яка неприпустима для рослин. Для вирішення проблеми потрібно поліпшити повітро - і водопроникність важких грунтів, а також стежити за рівномірністю поливів.
Дидимелла - поширюється хвороба через заражені саджанці. Потрібно не допустити загущення посадок, і вчасно видаляти отплодоносившие пагони. Для профілактики можна проводити обприскування 1%-й сумішшю бордоською рідини.
Мозаїка - вірусне захворювання, яке передається попелиць і з посадковим матеріалом. На жаль, це ніяк не лікується, і на листках починають проявлятися мармурові малюнки. Ягоди ростуть позбавленими смаку.
Вертицильозне в'янення. Гриб здатний вразити коріння рослини, і поширитися по судинній системі. В результаті все починає загнивати і засихати. Все це потрібно вчасно видаляти (разом із земляною грудкою) і спалювати загиблі кущі. При масовому ураженні проливати під корінь 0,2 % розчином фундазола.
Плями кістянки - вид розлади ягід малини, яке ще називають"опіком". Зустрічається на верхівках пагонів, які відкриті для Сонця.
Нагадаємо, цибуля в суп і під сальце: як врятувати урожай від гнилі за допомогою сірників. Як за допомогою сірників уберегти цибулю від хвороб і гнилі
Як повідомляв портал "Знай.ua", черви будуть тікати з малини як ошпарені: диво-засіб для порятунку ягід.
Також "Знай.ua" писав, Як виростити солодкі помідори: це простий засіб є в кожному будинку.