Про "славну яворівку" – одяг, який носили жителі Надсяння, говорили ще наприкінці ХІХ століття. Тоді часто компоненти жіночого строю називали "білими", оскільки їх виготовляли з домотканого лляного полотна.
Характерними кольорами для одягу на Яворівщині були зелений, помаранчевий, жовтий, зрідка – чорний. Візерунки складалися з дрібних мотивів, передає портал "Локальна історія".
Бавниця
Цей головний убір відомий тільки на Яворівщині. Бавниця – це смужка полотна, з одного боку прикрашена комбінованим стібком, що поєднував декілька способів вишивання. Її складали кілька разів так, щоб утворити тверду стрічку та пов’язували навколо голови.
Хустка
Спочатку хустки виготовляли з домашнього лляного полотна. Пізніше почали вишивати на фабричному білому полотні, а потім – і на кольоровому.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Сорочка
Сорочку густо оздоблювали вишивкою: на уставках, на рукавах, на манжетах, на комірці та на пазусі. Переважали рослинно-геометричні орнаменти.
Камізоля
Безрукавка, яку обов’язково одягали поверх полотняної сорочки. Спереду завершувалася вишитими заокругленими клинцями.
Спідниця
За поясне вбрання слугували спідниці-шорц, від німецького – фартух. Їх ткали в повздовжні смуги. Також носили спідниці-мальованки, які виготовляли із лляного полотна.
Запаска
Поверх спідниці носили лляну білу запаску, вишиту з двох пілок, з’єднаних між собою яскравою червоною мережкою. Майже половину полотна займали узори.
Як повідомляв портал Знай.uа, львів'янам показали, як одягалися жінки у 50-их роках XX століття. На фото видно, як жінка одягнена в елегантне пальто зі стильним коміром.
Також Знай.uа писав, львів'ян впустили на галицьке весілля 50 років тому: "Часи важкі, зате почуття справжні"