У вівторок, 25 травня в Україні святкують День філолога. Цього дня своє професійне свято відзначають знавці мов – лінгвісти, літературознавці, вчителі та викладачі мови і літератури, бібліотекарі, перекладачі та всі, хто має хоч якийсь стосунок до цієї науки.
Про це повідомляє "24 канал".
У світі святкувати День філолога почали наприкінці 80-х – початку 90-х років. Але в Україні свято набуло популярності пізніше. Зазначимо, що це свято також відзначається і в інших пострадянських слов'янських країнах.
У День філолога заведено вітати вчителів та викладачів мови і літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців та інших людей, які мають філологічну освіту. Що цікаво, філологія перекладається з давньогрецької мови як "любов до слова". Ця наука містить в собі сукупність гуманітарних наук: мовознавства, літературознавства, фольклористики, джерелознавства, риторики тощо.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
У День філолога українцям нагадали, не тільки про важливість говорити солов'їною, а й про те, що це потрібно робити правильно. Зокрема наведемо кілька слів та словосполучень у яких плутаються найчастіше. Наприклад, "говорити українською" це не правильно, а правильно буде "говорити на українській". Також не правильно казати "творог", правильно буде - "домашній сир" .
Часто українці вживають словосполучення "на протязі", хоча це є помилкою, правильно - "протягом". Це ж стосується і помилкового словосполучення "більше всього", правильно використовувати - "понад усе" .
Нагадаємо, підручник відправив школярів на сайт з "полуничкою": пікантний скандал гримить на всю Україну
Як повідомляв "Знай.ua", ніяких "канєшно" і "пошлі": філолог Олександр Авраменко підловив українців на безбожному суржику
Знай.ua писав, красивий вчитель української мови Авраменко прокачує не тільки мозок, а й біцепси, жінки задоволені: "Прикольні труси"