На Львівщині місцеві жителі скаржаться, що при реставрації однієї з церков працівники знищують її автентичний вигляд.
Про це у соціальній мережі фейсбук повідомив львів'янин Остап Лозинський.
Так, львів'янин зазначив, що під час реставрації дерев'яної церкви святого Миколая у селищі Кривки знищується її автентичний вигляд.

Фото: ФБ/Остап Лозинський

"Вчора мусив бути в гаю і чесно мало не плакав!!! Від людської вузьколобості, нелюбові до свого, неуцтва і пафосу. Пригадую, як стоячи на службі (а я стояв завше на дворі) любив вдихати оцей запах трохи прілого дерева ґонти, такого натурального і місцями покритого мохом. Але то було колись. Перше, що зараз бачиш, церкву, яка блищить, слава Богу ще не під булатом. Тепер будем нюхати лак і дивитися на блиск, а під ногами матимемо камінь, який не притаманний бойківським церковним подвір’ям", - зазначив чоловік.

Чоловік впевнений, що реставрацію церкви святого Миколая у селищі Кривки виконують без дотримання старовинної технології й тим самим знищують її автентичний вигляд. При цьому він зазначив, що святиню доведеться реставрувати знову, але вже під наглядом фахівців.

Фото: ФБ/Остап Лозинський

"Наші предки покривали деревину вареною ропою з олією або тваринним жиром. Ця суміш надавала деревині благородної фактури й десятиліттями захищала її від вологості. Власне і музеї типу скансен мусять реставрувати об’єкти за автентичною технологією, це їхня місія насправді зберігати пам’ятки в тому виді, як вони були.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Показати ще

Але появляються люди, які не поважають ані традицій, ані здорового глузду, які думають що реставрація це поновлення, які привикли робити все, як в себе на подвір’ї, нікого не слухати й вважають що можна використовувати матеріали з епіцентру", - підсумував він.

Скріншот допису у фейсбук

Нагадаємо, в УПЦ пояснили, які продукти можна їсти і як молитися у Великий піст

Як повідомляв "Знай.ua", поминальні дні в Україні 2021: головні традиції, важливі дати і чого не можна робити

Знай.ua писав, найважливіша молитва перед Великим постом: очищення душі перед зустріччю Великодня