У серпні 2020 року львівський підприємець та альпініст за сумісництвом Роман Городечний піднявся на гору Арарат та розгорнув на ній прапор Львова. Вершина, висотою 5137 метрів, розташована у Туреччині.
В інтерв'ю журналістці 032.ua чоловік розповів про свій похід на цю вершину. 40-річний Роман Городечний займається альпінізмом із 2014 року. Арарат - це восьма гора, на яку йому вдалося піднятися. Для нього похід у гори - це перезавантаження.
Романе, розкажіть, чому вирішили піднятися саме на цю вершину та розгорнути там прапор Львова?
Вибір цієї гори був очевидним. На етапі, коли у світі пандемія коронавірусу, тільки гора Арарат відкрита для українців із турецької сторони. Відповідно, іншого вибору не було. Підняття прапору - це традиція. У нас є компанія людей, які ходять у гори. Кожен із нас розгортає символіку свого міста та всі разом - прапор України.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Із ким ви піднімалися на вершину?
Я піднімався на Арарат із групою людей, з якими разом були і на горі Еверест. Зокрема, це Тарас Поздній, напарник по Евересту із Дніпра Дмитро Симиренко та перша українка, яка була на Евересті - Ірина Галай, яка мала свою команду. Ми йшли одним колективом.
Готувалися до підняття на гору?
Підготовка до підняття на вершину була. Тривала орієнтовно до одного місяця. Однак, ми завжди у спортивній формі та готові йти в гори. Піднятися на Арарат для нас не було дуже важко.
Скільки часу піднімалися на вершину?
Близько п'яти днів піднімалися на Арарат. Прилетіли у п’ятницю ввечері та піднялися на вершину у середу зранку. Один табір у нас був на висоті 3 200 метри, а на 4 200 метри - штормовий табір. Вершина була на 5 137 метрів.
Чи виникав страх під час дороги?
Страх - це те відчуття, що примушує робити обдумані речі. Звичайно, він на якихось етапах був, але мінімальний. Не було тяжких підйомів, лавин, тріщин. Для тих людей, які вперше підніматимуться на вершину, вона ідеально підходить.
Що відчули, коли піднялися на гору?
Було відчуття ейфорії. Всі були щасливі, що це зробили. Хоч гора є нетяжкою, але підйом тривав уночі, тому було доволі холодно. Часто потребували відпочинку. При цьому, спуск для мене був тяжчим. Там є сипуча порода, отож неначе постійно їдеш вниз на ногах. Потім боліли коліна.
Скільки часу там перебували?
На вершині ми були близько 40 хвилин. Вийшовши туди, ми зробили по 10 бурпі - це відтискання із підстрибуванням. На висоті виконати це було важче, ніж зазвичай, але мало цікавий ефект. Ми із командою фотографувалися, знімали відео.
На скільки вершин наразі піднялися?
Перша вершина, на яку я піднявся - це Кіліманджаро (5895 м). Друга - Кала-Патхар (5644 м), Наступні були - Монблан (4808 м), Ельбрус ( 5642 м), на яку ми піднялися на 4 900м. Потім - Мера Пік (6 461 м), Аконкагуа (6962 м), Еверест (8848 м) та Арарат (5137). На Кіліманджаро піднявся двічі. Отож, всього було вісім вершин та дев'ять моїх підйомів.
Ви планували піднятися ще на одну з найнебезпечніших вершин світу - К2. Чи думаєте все ж там побувати?
Так, ідея дійсно була на це літо. З нами у команді мав бути найсильніший альпініст світу Нірмал Пурджа (НІМС), який за 6 місяців підкорив усі 14 піків гір, які сягають понад вісім тисяч метрів. Через пандемію все довелося скасувати. Ми думали підготуватися до зимового походу, знайшли компанію в Австрії. Зимове підняття на цю гору у світі раніше ніхто не робив. У зв’язку із карантином, зараз це неможливо.
Наразі очікуємо, що ситуація зміниться. Сподіваємося, що вийде піднятися на К2 наступного літа. Це - друга вершина світу, вона є найважчою вершиною із технічного погляду. Там набагато менше підйомів, ніж на Евересті. Її ще називають Чогорі. Гора, висотою 8611 метрів над рівнем моря, розташована на кордоні Кашміра (Пакистан) і Китаю.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, раніше Колишній десантник, який втратив ноги, підкорив Ельбрус - 13 кілометрів на руках
Як повідомляє портал «Знай.uа» Українка з "Кобзарем" підкорила Арарат і зворушила земляків зізнанням: "Хотіла прославити Франківськ"
Також «Знай.uа» писав, що Гірська хвороба і гламурні рукавички: Олександр Педан піддав своє життя небезпеці заради мрії