У Львові активісти створили справжній дощовий сад. Такий сад допомагатиме затримати дощову воду.
Про це повідомляє інформаційний портал Greenpost.
Так, у Львові екоактивісти ГО "Плато" створили міський дощовий сад. Він знаходиться на перетині вулиць Бандери та Чупринки, раніше там знаходився дивний об'єкт: бетонна стіна заввишки в 6-8 метрів, з купою досить значних упорядкованих дірок. За цією стіною знаходиться невелика зелена зона. Споруда залишилася ще з радянських часів.
Активісти прибрали біля стіни та озеленили стіну вертикально зростаючими рослинами: плющем і виноградом. Вологу рослини беруть з дощового саду — ще одного рішення, яке активісти Анжеліка і Микола реалізували у цьому просторі. При великих опадах, з даху будинку, розташованого впритул до стіни, стікало багато води. Це призводило до підтоплення підвальних приміщень та підмивання фундаменту. Щоб вирішити й цю проблему, активісти спорудили спеціальний сад.
Для початку вони викопали яму глибиною близько метра. За розрахунками, площа такого саду повинна складати близько 2% від площі поверхні, з якої стікає вода. Отриману яму виклали гідроізоляційним матеріалом, поклали дренажну трубу і заповнили шарами щебенем, піском і землею. Зверху вони висадили рослини, стійкі до різних погодних умов і вивели іншу трубу, яка дозволить виводити надлишки вологи в ґрунт.
Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров"
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Такий сад допомагає затримати дощову воду. Тепер ця вода живить невеликий сад, який прикрашає навколишній простір.
Також Знай повідомляв, що в Запоріжжі в громадському транспорті з'явилися валідатори для оплати проїзду.
Нещодавно Знай передавав, що в Харкові спіймали зацепера, який катався на даху трамвая.