В Україні почав діяти Закон, який забороняє перевезення дітей у автівках без спеціальних крісел, покликаних убезпечити малюків у разі аварії.
Однак, не зважаючи на благородну місію закону, у реальному житті батьки зіштовхуються з проблемами, які виникли унаслідок транспортного ноу-хау.
Про це інформує львівське видання "В городе" та уточнює деталі скандалу.
У повідомленні йдеться, що один з перших зафіксованих випадків функціонування закону, який забороняє перевозити дітей без автокрісла, стався у Львові. Таксист відмовився везти жінку з 3-річною дитиною, хоча йому запропонували встановити їх власне автокрісло, придбане заздалегідь.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Львів'янка Олена Кулігіна розповіла, що разом з подругою, в якої є дитина, вони замовили таксі. Однак водій, побачивши 3-річну малечу, навідріз відмовився їх везти і висунув умову - якщо їх затримає поліція, то жінка платить штраф розміром у 500 гривень. І тільки в такому разі він виконає замовлення.
Однак клієнтки таксі відмовилися від цієї пропозиції, і запропонували йому натомість встановити своє автокрісло. Але водій не захотів цього робити, пояснивши, що "не зацікавлений у цьому", адже встановлення крісла в салон відібрало б надто багато часу. Тоді жінка вирішила подзвонити у службу підтримки, щоб поскаржитися. Однак там встали на бік водія і просто відмінили замовлення.
"Водій сказав, що він не буде чекати, він не зацікавлений, і відразу зателефонував у службу підтримки. Оператор відразу, без подальших розмов, скасувала цей виклик", - резюмувала жінка.
Варто нагадати, що у середу, 20 листопада, в Україні вступив у силу закон, який вимагає перевозити дітей ростом до 145 см чи віком до 12 років виключно у автокріслах. Невиконання цієї вимоги тягне за собою штраф розміром 30 неоподатковуваних мінімумів (510 гривень), а в разі потворного порушення - 50 неоподатковуваних мінімумів (850 гривень).
Нагадаємо, за перше порушення накладається штраф у розмірі 510 гривень, а за повторне - 850.
Як повідомляв портал Знай.иа, водіїв почали штрафувати за перевезення дітей без автокрісел.
Також портал Знай.иа писав, що українцям вдосконалили процедуру видачі водійських прав.